Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Targi zdrowej żywności

Dnia 21 marca, w pierwszy dzień wiosny odbyły się po raz siódmy w naszej szkole Targi Zdrowej Żywności pod opieką p. M.Madej i p. A. Rożenek. Wydarzenie to  miało związek z  realizowanym w naszej szkole ogólnopolskim programem "Trzymaj formę". Inicjatywa ta ma na celu propagowanie dobrych nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem.

Uczniowie naszej szkoły  przygotowali stragany ze zdrową żywnością. Dzielili się z przybyłymi gośćmi informacjami na temat prezentowanych potraw i ich wartości odżywczych. Uświadamiali przybyłym korzyści wynikające ze wspólnego spożywania posiłków, a  także prawidłowego przechowywania produktów i dokonywania świadomych zakupów.

Nasza szkoła jest szkołą integracyjną tzn. że uczęszczają do niej również dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Wydarzenie to pogłębiło integrację tych uczniów w społeczność szkolną. Również rodzice włączyli się w przygotowanie Targów, niektóre potrawy były w ramach bezpieczeństwa przez nich nadzorowane.

Wydarzenie to zgromadziło bardzo dużą grupę młodzieży, która w dzień wagarowicza zmieniła swoje plany. Uczniowie przygotowujący stragany  dzielili się z przybyłymi gośćmi: uczniami, nauczycielami, rodzicami przepisami. Dzięki temu zdrowe nawyki żywieniowe zostały rozpowszechnione w środowisku szkolnym i rodzinnym.

Można w związku z tym ocenić, że korzyści wynikające z organizacji tego wydarzenia są duże. Ważne jest również to, iż dzieci chętnie i z radością wzięły w nim udział. Myślę, że wydarzenie tego typu na stałe zagości w naszej szkole.