Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Międzyszkolne Mistrzostwa w Gimnastyce

W dniu 29.04.2019 r. w SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Opocznie odbyły się XVII Międzyszkolne Mistrzostwa w Gimnastyce Podstawowej Dziewcząt klas IV-VIII. Uczestniczki  zawodów to reprezentantki Szkoły Podstawowej w Mroczkowie Gościnnym, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego w Opocznie.

Głównymi celami zawodów jest popularyzacja gimnastyki jako dyscypliny sportowej charakteryzującej się precyzją wykonania zadania i elastycznością ruchu . Angażowanie uczennic posiadających predyspozycje gimnastyczne do chętnego uczestnictwa w tego typu zajęciach i uprawiania tej dyscypliny sportowej. Właściwe zachowanie w czasie trwania zawodów, kulturalne kibicowanie.

Reprezentację szkoły tworzyły najlepsze gimnastyczki z klas IV, V, VI,VII i VIII wytypowane przez opiekunów.

Każda z zawodniczek wykonywała  cztery ćwiczenia gimnastyczne równoważne (przejście krokiem polkowym, z przekładaniem szarfy, z obniżeniem środka ciężkości i półobrotami, arabeska, waga przodem, siad równoważny, półszpagat  wykonane na przyrządzie równoważnym-ławeczka szwedzka), zwinnościowe (przewroty w przód i w tył do przysiadu, do rozkroku, półszpagatu,klęku jednonóż z wymachem wolnej nogi w górę, z naskoku o nogach prostych, z wagi przodem), podpory( stanie na rękach, mostek) skoki( naskok kuczny na 4 części skrzyni i zeskok wgłąb, przeskok rozkroczny przez kozła, przeskok kuczny przez 4 i 5  części skrzyni).

Stopień trudności wykonywanych ćwiczeń był dostosowany do wieku i możliwości zawodniczek

Konkurencje gimnastyczne oceniane były  w skali 0-6 pkt.( uwzględniane były również dziesiąte punktu np. 5,8; 5,2; 4,9). Komisję sędziowską tworzyły opiekunki zawodniczek- Danuta Karasińska  ,Wiesława Wolska, Rafał Iwański, Małgorzata Mijas, Jolanta Maruszewska .

W klasach IV-VI maksymalnie można było zdobyć 72 pkt, natomiast w klasie VII i VIII 54 pkt ze względu na to ,że ćwiczenia zwinnościowe i w podporach tworzyły jeden układ gimnastyczny.

Najlepsze gimnastyczki  zawodów:

Klasa IV 

I miejsce: Aleksandra Wolska ( 71,4 pkt.)

II miejsce: Małgorzata Bogatek, Zuzanna Wronkowska ( 71, 1 pkt.)

III miejsce: Natalia Solecka (70,9 pkt.)

WYRÓŻNIENIA

Hanna Ambroziak ( 70,4 pkt)

Kinga Wróblewska ( 70,3 pkt)

Jagoda Kuleta (70,2 pkt)

Klasa V

I miejsce: Amelia Turlińska (71,7 pkt.)

II miejsce: Amelia Stęplewska (70,8 pkt.)

III miejsce: Milena Sałaj (70,5 pkt.)

WYRÓŻNIENIA

Iga Turoboś ( 70,4 pkt)

Natalia Wrzosek ( 70,2 pkt)

Oliwia Listopadzka ( 70,2 pkt)

 Klasa VI

I miejsce: Klaudia Filipczak (71,9pkt.)

II miejsce: Katarzyna Gajewska (71,3 pkt.)

III miejsce: Kinga Łukasik, Katarzyna Krzysztofik (70,8 pkt.)

WYRÓŻNIENIA

Aleksandra Abramczyk (70,6 pkt)

Emilia Solecka (70,5 pkt)

Klasa VII

I miejsce: Alicja Konecka ( 53,9pkt)

II miejsce: Małgorzata Pachciarek ( 53,7pkt)

III miejsce: Łucja Mikołowska (53,6 pkt)

Klasa VIII

I miejsce: Jula Kuleta (53,8 pkt)

Na zakończenie Wicedyrektor Szkoły Dariusz Pęczek wręczył najlepszym gimnastyczkom medale, a wszystkim uczestniczkom słodycze . Na zawodach panowała bardzo miła atmosfera, która niwelowała duże zdenerwowanie zawodniczek. W czasie wykonywania ćwiczeń panowała cisza, natomiast każde zakończone ćwiczenie było nagradzane gromkimi brawami.