Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Międzyszkolne Mistrzostwa w Gimnastyce

W dniu 29.04.2019 r. w SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Opocznie odbyły się XVII Międzyszkolne Mistrzostwa w Gimnastyce Podstawowej Dziewcząt klas IV-VIII. Uczestniczki  zawodów to reprezentantki Szkoły Podstawowej w Mroczkowie Gościnnym, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego w Opocznie.

Głównymi celami zawodów jest popularyzacja gimnastyki jako dyscypliny sportowej charakteryzującej się precyzją wykonania zadania i elastycznością ruchu . Angażowanie uczennic posiadających predyspozycje gimnastyczne do chętnego uczestnictwa w tego typu zajęciach i uprawiania tej dyscypliny sportowej. Właściwe zachowanie w czasie trwania zawodów, kulturalne kibicowanie.

Reprezentację szkoły tworzyły najlepsze gimnastyczki z klas IV, V, VI,VII i VIII wytypowane przez opiekunów.

Każda z zawodniczek wykonywała  cztery ćwiczenia gimnastyczne równoważne (przejście krokiem polkowym, z przekładaniem szarfy, z obniżeniem środka ciężkości i półobrotami, arabeska, waga przodem, siad równoważny, półszpagat  wykonane na przyrządzie równoważnym-ławeczka szwedzka), zwinnościowe (przewroty w przód i w tył do przysiadu, do rozkroku, półszpagatu,klęku jednonóż z wymachem wolnej nogi w górę, z naskoku o nogach prostych, z wagi przodem), podpory( stanie na rękach, mostek) skoki( naskok kuczny na 4 części skrzyni i zeskok wgłąb, przeskok rozkroczny przez kozła, przeskok kuczny przez 4 i 5  części skrzyni).

Stopień trudności wykonywanych ćwiczeń był dostosowany do wieku i możliwości zawodniczek

Konkurencje gimnastyczne oceniane były  w skali 0-6 pkt.( uwzględniane były również dziesiąte punktu np. 5,8; 5,2; 4,9). Komisję sędziowską tworzyły opiekunki zawodniczek- Danuta Karasińska  ,Wiesława Wolska, Rafał Iwański, Małgorzata Mijas, Jolanta Maruszewska .

W klasach IV-VI maksymalnie można było zdobyć 72 pkt, natomiast w klasie VII i VIII 54 pkt ze względu na to ,że ćwiczenia zwinnościowe i w podporach tworzyły jeden układ gimnastyczny.

Najlepsze gimnastyczki  zawodów:

Klasa IV 

I miejsce: Aleksandra Wolska ( 71,4 pkt.)

II miejsce: Małgorzata Bogatek, Zuzanna Wronkowska ( 71, 1 pkt.)

III miejsce: Natalia Solecka (70,9 pkt.)

WYRÓŻNIENIA

Hanna Ambroziak ( 70,4 pkt)

Kinga Wróblewska ( 70,3 pkt)

Jagoda Kuleta (70,2 pkt)

Klasa V

I miejsce: Amelia Turlińska (71,7 pkt.)

II miejsce: Amelia Stęplewska (70,8 pkt.)

III miejsce: Milena Sałaj (70,5 pkt.)

WYRÓŻNIENIA

Iga Turoboś ( 70,4 pkt)

Natalia Wrzosek ( 70,2 pkt)

Oliwia Listopadzka ( 70,2 pkt)

 Klasa VI

I miejsce: Klaudia Filipczak (71,9pkt.)

II miejsce: Katarzyna Gajewska (71,3 pkt.)

III miejsce: Kinga Łukasik, Katarzyna Krzysztofik (70,8 pkt.)

WYRÓŻNIENIA

Aleksandra Abramczyk (70,6 pkt)

Emilia Solecka (70,5 pkt)

Klasa VII

I miejsce: Alicja Konecka ( 53,9pkt)

II miejsce: Małgorzata Pachciarek ( 53,7pkt)

III miejsce: Łucja Mikołowska (53,6 pkt)

Klasa VIII

I miejsce: Jula Kuleta (53,8 pkt)

Na zakończenie Wicedyrektor Szkoły Dariusz Pęczek wręczył najlepszym gimnastyczkom medale, a wszystkim uczestniczkom słodycze . Na zawodach panowała bardzo miła atmosfera, która niwelowała duże zdenerwowanie zawodniczek. W czasie wykonywania ćwiczeń panowała cisza, natomiast każde zakończone ćwiczenie było nagradzane gromkimi brawami.