Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Międzynarodowy projekt eTwinning - “My English World”

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z klasy 2a pod opieką Beaty Harvey, uczestniczyli w międzynarodowym projekcie z języka angielskiego “My English World”. 

Projekt eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), oferuje wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin krótko i długoterminowe partnerstwa. 

W naszym projekcie uczestniczyli uczniowie z 10 państw (21 szkół podstawowych), w tym uczniowie z Gruzji, Hiszpanii, Litwy, Portugalii Mołdawii, Rumunii, Turcji, Ukrainy i Węgier.  

Projekt był realizowany od października 2021 r. do marca 2022r.  

Cel projektu to ćwiczenie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, wykorzystanie internetowych platform edukacyjnych w nauczaniu oraz rozwijanie kompetencji interkulturowych. 

W każdym miesiącu uczniowie uczyli się nowego słownictwa, a także korzystania z ciekawych platform edukacyjnych.  

  • W październiku uczniowie przygotowali własne logo oraz plakaty promujące projekt w serwisie Canva, przedstawili się, opowiedzieli skąd pochodzą oraz co lubią. 
  • W listopadzie tematem przewodnim była rodzina, uczniowie śpiewali piosenkę oraz przygotowali pacynki na paluszki, a także opowiadali innym uczestnikom projektu o swojej rodzinie. 
  • W grudniu uczniowie przygotowali kartki Noworoczne, tworzyli super bohatera, natomiast najciekawszym etapem miesiąca było spotkanie online z innymi uczniami z Europy. 
  • Styczeń był miesiącem emocji, uczniowie nauczyli się ciekawych słówek związanych z emocjami, przygotowali emotkęprzedstawiającą uczucie na stronie emojimaker oraz grali w gry przygotowane przez nauczycieli partnerów z innych szkół.  
  • W lutym świętowaliśmy dzień bezpiecznego Internetu. Dzieci rozmawiały o bezpieczeństwie w sieci, przygotowały grafiki w wordartoraz piękne kolorowanki.  
  • W marcu odbyło się spotkanie online, gdzie dzieci opowiedziały o swoich odczuciach wobec projektu. 

Po ukończeniu projektu zostały trzy wspólne prace noworoczny kalendarz, ebook oraz wiersz. 

Projekt okazał się być bardzo ciekawy, dzieci chętnie wezmą udział w kolejnych projektach etwinning.