Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Międzynarodowy projekt eTwinning - “My English World”

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z klasy 2a pod opieką Beaty Harvey, uczestniczyli w międzynarodowym projekcie z języka angielskiego “My English World”. 

Projekt eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), oferuje wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin krótko i długoterminowe partnerstwa. 

W naszym projekcie uczestniczyli uczniowie z 10 państw (21 szkół podstawowych), w tym uczniowie z Gruzji, Hiszpanii, Litwy, Portugalii Mołdawii, Rumunii, Turcji, Ukrainy i Węgier.  

Projekt był realizowany od października 2021 r. do marca 2022r.  

Cel projektu to ćwiczenie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, wykorzystanie internetowych platform edukacyjnych w nauczaniu oraz rozwijanie kompetencji interkulturowych. 

W każdym miesiącu uczniowie uczyli się nowego słownictwa, a także korzystania z ciekawych platform edukacyjnych.  

  • W październiku uczniowie przygotowali własne logo oraz plakaty promujące projekt w serwisie Canva, przedstawili się, opowiedzieli skąd pochodzą oraz co lubią. 
  • W listopadzie tematem przewodnim była rodzina, uczniowie śpiewali piosenkę oraz przygotowali pacynki na paluszki, a także opowiadali innym uczestnikom projektu o swojej rodzinie. 
  • W grudniu uczniowie przygotowali kartki Noworoczne, tworzyli super bohatera, natomiast najciekawszym etapem miesiąca było spotkanie online z innymi uczniami z Europy. 
  • Styczeń był miesiącem emocji, uczniowie nauczyli się ciekawych słówek związanych z emocjami, przygotowali emotkęprzedstawiającą uczucie na stronie emojimaker oraz grali w gry przygotowane przez nauczycieli partnerów z innych szkół.  
  • W lutym świętowaliśmy dzień bezpiecznego Internetu. Dzieci rozmawiały o bezpieczeństwie w sieci, przygotowały grafiki w wordartoraz piękne kolorowanki.  
  • W marcu odbyło się spotkanie online, gdzie dzieci opowiedziały o swoich odczuciach wobec projektu. 

Po ukończeniu projektu zostały trzy wspólne prace noworoczny kalendarz, ebook oraz wiersz. 

Projekt okazał się być bardzo ciekawy, dzieci chętnie wezmą udział w kolejnych projektach etwinning.