Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Matematyczno – ekologicznie w „Dwójce”

16 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła się XIV edycja Konkursu Matematyczno – Ekologicznego: „MAT – EKO 2019”. Motywem przewodnim całego projektu były problemy: niskiej emisji pyłów i jakości powietrza w naszej gminie.  W turnieju wzięli udział uczniowie 6 klas szóstych szkół podstawowych z terenu miasta i gminy. Pani wicedyrektor Agnieszka Mazerant  powitała gości, wychowawców a przede wszystkim młodzież reprezentującą poszczególne placówki.

 Następnie  zaproszeni goście: pani Dominika Chybowska - Kierownik Wydziału ds. Ochrony Środowiska oraz pani Anna Frączek   przedstawiły ciekawą prezentację na temat jakości powietrza w naszej gminie, zwracając szczególną uwagę na to  co można zrobić, aby ten stan poprawić.

Duże zainteresowanie wzbudził pokaz masek anty-smogowych, wykonanych przez uczniów klas 5 i 6b naszej szkoły. Młodzi projektanci pokazali, że można dbać o swoje zdrowie i wyglądać super modnie i nieszablonowo.

W części konkursowej uczniowie rozwiązywali zestawy zadań matematycznych i przyrodniczych. Niezwykłe emocje, wzbudziły również konkurencje sportowe, które prowadziła pani Beata Stępień. Przedstawiciele rywalizujących szkół mieli również możliwość zaprezentowania przygotowanych przez siebie piosenek o tematyce ekologicznej. Rywalizacjom towarzyszył gorący i głośny doping wszystkich uczestników.

W trakcie turnieju rozstrzygnięto konkurs plastyczny: „Nie trujesz – czysty świat zyskujesz”, w którym III miejsce zajęła nasza uczennica z klasy VI „a” Julia Kowalska.

Po podliczeniu punktów zdobytych we wszystkich konkurencjach okazało się, że wygrali uczniowie klasy VI  Szkoły Podstawowej Nr 1 – wych. Alina Kaźmierczyk, wyprzedzając zespoły ze Szkoły Podstawowej w Ogonowicach – wych.  Sylwia Rożej oraz Szkoły Podstawowej w Januszewicach  – wych. Ewa Firmowska. W konkursie  wzięły również udział klasy szóste ze SP nr 3, Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego i SP nr 2 w Opocznie.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą i umiejętnościami matematycznymi rozwiązując zadania z tych dziedzin. Bardzo dobrze poradzili sobie z pytaniami na temat zanieczyszczenia powietrza, udowadniając że mają dużą świadomość ekologiczną dotyczącą smogu. Można mieć nadzieję, że będą o czyste powietrze dbać w codziennym życiu.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, piłki i inne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Burmistrza Miasta Opoczna – Dariusza Kosno, p. Edytę Czarnecką,  Zakład Stolarski „Goszcz”. Nad całością nagłośnienia czuwał niezawodny p. Marek Zwolski. Organizatorami konkursu były Edyta Figiel, Edyta Jakubowska i Ewa Lebioda.