Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Konkurs o św. Stanisławie Kostce

Kto powiedział te słowa, doskonale wiedzą uczestnicy konkursu o św. Stanisławie Kostce. 15 maja 2019r. W radomskim seminarium odbył się diecezjalny finał konkursu wiedzy religijnej dla uczniów dla klas IV-VI szkół podstawowych.

W największym pod względem liczebności Konkursie Wiedzy Religijnej organizowanym przez radomski Wydział Katechetyczny wzięło udział ponad 1800 uczniów klas IV-VI ze 139 szkół podstawowych z całej diecezji radomskiej. Konkurs przebiegał pod hasłem: „Trzeba więcej podobać się Bogu – św. Stanisław Kostka”.

– Wydział Katechetyczny zaproponował taki temat, ponieważ decyzją biskupów polskich rok 2018 przeżywany był pod patronatem św. Stanisława Kostki, a jest on patronem dzieci i młodzieży, dzisiaj trochę zapominanym – wyjaśnia ks. Andrzej Gozdur, który by odpowiedzialny za przygotowanie materiałów i testów do tego konkursu, a wraz z Jolantą Strojek koordynował jego przebieg.

W diecezjalnym finale konkursu, który odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, wzięło udał 119 uczniów. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IVA – Wojciech Marczewski, który wygrał szkolny etap tego konkursu. Finaliści mieli w ciągu 45 minut rozwiązać test składający się z 46 pytań; za prawidłowe jego rozwiązanie można było uzyskać 90 punktów.

– Pytania były różnej trudności. Jestem zaskoczony, bo najwięcej kłopotów sprawiło ostatnie pytanie. Trzeba było wymienić pieśni ku czci św. Stanisława Kostki. Wiele osób nie odpowiedziało na to pytanie. Poziom był bardzo wysoki. Wśród osób nagrodzonych i wyróżnionych pojedyncze punkty decydowały o danym miejscu w pierwszej dziesiątce – dodaje ks. Gozdur.

W oczekiwaniu na wyniki wspólnie bawili się z młodymi ze szkolnego klubu wolontariatu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Radomiu.

Dyplomy i nagrody wręczali: ks. Dariusz Frydrych, ks. Andrzej Gozdur i Jolanta Strojek.